7 трика за отслабване при инсулинова резистентност
Инсулиновата резистентност е налице при хора със затлъстяване и със захарен диабет. Няколко проучвания са установили, че тази диета и редовното практикуване на физически упражнения могат да променят инсулиновите сигнални пътища и да забавят появата на резистентност, пише на сайта https://draxe.com на д-р Джош Акс.
Изследванията показват, че основната причина за инсулиновата резистентност е наднорменото тегло, особено излишните мазнини около талията. За щастие, загубата на тегло може да помогне на тялото да реагира по-добре на инсулина. Ето седем начина да започнете да се храните, за да предотвратите инсулинова резистентност:
1. Ограничете въглехидратите
За добро здраве използвайте въглехидратите от зеленчуци, плодове, пълнозърнести храни, бобови растения и млечни продукти. Те имат приоритет пред други източници на въглехидрати, особено тези, които съдържат добавени мазнини, захари или натрий.
Тези 6 храни потискат апетита
2. Избягвайте подсладените напитки
Това са безалкохолни, плодови напитки, студен чай, енергийни и витаминни питиета, съдържащи захароза, царевичен сироп с високо съдържание на фруктоза, концентрати от плодови сокове и други изкуствени подсладители.
3. Яжте повече фибри
Изследванията показват, че диетите, съдържащи повече от 50 грама фибри на ден, подобряват гликемията при хора с диабет.
4. Яжте здравословни мазнини
Това включва мазнини от зехтин, авокадо, ядки и семена. Хората с инсулинова резистентност също трябва да увеличат храните, съдържащи омега-3 мастни киселини.
5. Консумирайте достатъчно протеини
Постните протеинови храни, като органично пиле, дива риба, яйца от свободно отглеждани кокошки, леща, кисело мляко и бадеми, спомагат за регулирането на нивата на кръвната захар.
Кой и защо не трябва да пие какао
6. Яжте млечни продукти
Все повече научни доказателства свързват приема на млечни продукти с намален риск от диабет тип 2. Овчето или козето мляко винаги са по-добър вариант, както и суровото сирене и кефирът.
7. Помислете за големината на порциите си
Яжте по-малки порции през целия ден и не си позволявайте да огладнеете, което само увеличава шансовете ви за преяждане по време на следващото хранене. Започнете храненето си с по-малка порция и добавете още, ако е необходимо.
Източник: Здравето